تبلیغات
دفتراسنادرسمی 124 شوشتر استان خوزستان به سردفتری جعفرزلقی - مطالب دی 1395
دفتراسنادرسمی 124 شوشتر استان خوزستان به سردفتری جعفرزلقی
علم و اگاهی به قوانین
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سرمنشاء همه خطاها و اشتباهات بشری نداشتن تجربه و اگاهیست

مدیر وبلاگ : جعفر زلقی
نویسندگان
نظرسنجی
ایامطالب این وب سایت اموزنده میباشد یاخیر؟لطفا باارائه پیشنهاد ؟!!
http://www.notary.ir/sites/default/files/230-31139.jpgنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 22 دی 1395
          
یکشنبه 19 دی 1395به اطلاع می رساند از امروز شنبه مورخ 95/10/18، دفتر سنتی گواهی امضاء در دفاتر اسناد رسمی منتخب (پایلوت) حذف شد و گواهی امضاء در این دفاتر به صورت الکترونیک انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی كانون سردفتران و دفتریاران، لازم به ذکر است در دفاتر پایلوت، دفتر گواهی امضاء دستنویس نیز تکمیل و از متقاضی گواهی امضاء، امضاء اخذ می‌شود.
این اقدام در راستای طرح سامانه ثبت الكترونیك اسناد صورت گرفته است.
گزارش تصویری استفاده از این طرح جدید در قسمت اطلاعیه مدیر سیستم در پرتال كانون درج شده است.

 

 

 
تاریخ ارسال خبر:
95/10/18
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 19 دی 1395


رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در همایش گرامیداشت روز دفاتر اسناد رسمی، از حذف دفتر سنتی گواهی امضاء در دفاتر اسناد رسمی و آغاز به کار الکترونیکی این دفتر در دهه فجر امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی كانون سردفتران و دفتریاران به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی در این همایش با تاکید بر نقش انکارناپذیر ثبت رسمی در پیشگیری از نزاع ها، دعاوی و تشکیل پرونده های قضایی گفت: در حقیقت فلسفه وضع حکومت و قانون، ایجاد انتظام در جامعه و اجرای عدالت است و از نگاه دینی و با آموزه های اسلامی، پذیرش مسئولیت ها و انجام امور حاکمیتی خدمت به مردم محسوب می شود.
وی افزود: خوشبختانه در عصر ما با انقلاب شکوهمندی که به دست امام راحل شکل گرفت، احکام دینی قدرت خود را در اداره جامعه نشان داد و شاهد بودیم حضرت امام(ره) مطرح کردند "به من خدمتگزار بگویید بهتر است". در حکومت اسلامی کارگزاران وظیفه‌شان ارائه خدمت بهتر و رضایت‌مندی مردم است. همواره نزاع بین سکولاریسم و نگاه دین‌مدارانه این بود که آیا دین قدرت اداره جامعه را در شرایط کنونی دارد یا خیر و عده‌ای معتقد بودند که احکام دینی برای گذشته است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: از اقدامات بزرگ حضرت امام (ره) این بود که ثابت کرد دین و احکام دینی قدرت اداره مدرن جامعه با وضعیت کنونی را دارد. در گذشته برخی از متدینین نیز معتقد بودند در اداره جوامع امروزی مراعات احکام دین مقدور نیست. امام با اثبات پویا بودن فقه شیعه و تمسک به احکام ثانوی و حکومتی، همه راههای اداره جامعه امروزی را گشود.
وی بیان کرد: ما به عنوان خادمین مردم و اجزاء حکومت اسلامی باید توجه کنیم که نیاز جامعه و مردم امروز چیست و چگونه می توان خدمات بهتری به مردم ارائه داد.
تویسرکانی اظهار داشت: امروز یکی از ضرورت های جامعه، توسعه ثبت رسمی است. می دانیم در مقاطعی کم توجهی به این مسئله باعث تحمیل هزینه های زیادی به کشور شد. امروز پدیده زمین‌خواری و دعاوی ناشی از معاملات عادی و قولنامه‌ای محصول کم‌توجهی به ثبت رسمی است. باید توجه کنیم توسعه ثبت رسمی از ضرورت‌های امروز جامعه ما می باشد. مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های تدوین برنامه ششم در بخش حقوقی و قضایی 4 بند را به دولت و مجلس ابلاغ کردند که دستور در جهت توسعه ثبت رسمی نشان دهنده ضرورت و اهمیت این مساله می باشد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تلاش ها در این سازمان به منظور ایجاد تحول در فرآیند خدمتگزاری، بازخوانی و تغییر شیوه های سنتی و اصلاح قوانین و مقررات گفت: امروز به جهت سیستمی شدن امور، نتیجه اقدامات سازمان ثبت می تواند به عنوان مرجع مهمی در تصمیم گیری های کشور نقش ایفا کند.
معاون رئیس قوه قضاییه با تاکید بر احیاء جایگاه واقعی دفاتر اسناد رسمی در جامعه به عنوان کاتبان بالعدل اظهار داشت: گاهی شاهد هستیم که بعضی از بخش ها بدون توجه به مصالح مردم تبلیغ می کنند که چه ضرورتی به ثبت رسمی وجود دارد و چرا مردم باید برای این کار هزینه بپردازند.
وی گفت: در جریان تصویب ماده 29 قانون نحوه اخذ جرائم رانندگی در مجلس، مباحث فراوانی مطرح شد و در آن ماده بر نقش دفاتر اسناد رسمی تاکید و تصریح شد لکن امروز شاهد هستیم به نحو مداوم و به یک شیوه نادرست تبلیغ می شود که هیچ ضرورتی برای اجرای این قانون و ثبت رسمی خودرو وجود ندارد که متاسفانه این کم توجهی ها باعث خواهد شد که ما هزینه های سنگین تری در بخش های دیگر بپردازیم.
تویسرکانی با تاکید بر لزوم آینده نگری و توجه به منافع جامعه بیان داشت: نقل و انتقال رسمی خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی صورت بگیرد و به همین جهت قانونگذار تصریح به استقرار دفاتر اسناد رسمی در مراکز شماره گذاری خودرو نموده چرا که اگر ضرورتی برای ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسنادرسمی نبود بر این امر تصریح نمی شد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تحولات سازمان به کاهش چند ده میلیونی مراجعه مردم جهت انجام امور ثبتی، حذف میلیون ها اوراق بهادار و ارائه الکترونیکی خدمات سنتی با بهره گیری از بانک های اطلاعاتی به روز در سنوات اخیر اظهار داشت: خوشبختانه بعد از تصویب قانون جامع کاداستر در سال 92 و با اقدامات سازمان ثبت در این مدت، شبکه تحدید حدود ملی در کشور راه اندازی گردید که با این اقدام، خلاء تهیه تصاویر هوایی و تبدیل آن به نقشه "یو تی ام" در سازمان ثبت برطرف شده و انشاء الله ظرف مدتی که قانونگذار تعیین کرده همه نقاط کشور تحت سیستم کاداستر در خواهد امد.

به نقل از کانون سردفتران و دفتریاران
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 12 دی 1395
          
شنبه 4 دی 1395به اطلاع همكاران گرامی و عزیز شاغل و بازنشسته می‌رساند:

با توجه به نزدیكی اتمام مهلت شركت در طرح شیوه نامه تعیین نحوه استفاده از مزایای خدمات درمانی کانون سردفتران ودفتریاران، از مورخ 6 دی ماه سال جاری، ارایه هرگونه خدمات درمانی به همكاران سراسر كشور، منوط به اجرای مفاد شیوه نامه از سوی ایشان می باشد. لذا از همكاران استدعا می شود با مراجعه به كانونها و جوامع استان خود و در تهران با مراجعه به كانون مركز، نسبت به شركت در این طرح اقدام فرمایند.  چنان چه همكاران شاغل و بازنشسته در مهلت باقی مانده مبادرت به اجرای مفاد شیوه نامه ننمایند:
1-صدور دفترچه درمانی و معرفی نامه به مراكز درمانی به ایشان متوقف خواهد شد و از این حیث مسوولیتی متوجه واحد درمان نخواهد بود.
2-هرگونه هزینه های ارسالی نامبردگان از سوی واحد درمان عودت خواهد شد.
3-با توجه به تعامل با نهادهای ذیربط در خصوص ارسال یكباره اسامی به منظور استعلام از مراجع مربوطه، همكارانی كه بعد از تاریخ مقرر نسبت به ارسال مدارك اقدام نمایند، تا تكمیل مجدد لیست كشوری و ارسال مجدد به مراجع مربوطه، در انتظار خواهند ماند.
 
تاریخ ارسال خبر از کانون سردفتران:
95/10/1
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 4 دی 1395

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :