تبلیغات
دفتراسنادرسمی 124 شوشتر استان خوزستان به سردفتری جعفرزلقی - مطالب بهمن 1395
دفتراسنادرسمی 124 شوشتر استان خوزستان به سردفتری جعفرزلقی
علم و اگاهی به قوانین
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سرمنشاء همه خطاها و اشتباهات بشری نداشتن تجربه و اگاهیست

مدیر وبلاگ : جعفر زلقی
نویسندگان
نظرسنجی
ایامطالب این وب سایت اموزنده میباشد یاخیر؟لطفا باارائه پیشنهاد ؟!!
          
سه شنبه 26 بهمن 1395
          
سه شنبه 26 بهمن 1395رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران منطقه فارس گفت: نقل و انتقال معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی كانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرآنلاین، حسین ساجدی نیا ضمن گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون اصل 90 سند نقل و انتقال خودرو مانند گذشته در دفاتر اسناد رسمی تنظیم میشود تا از بروز خسارت به خریداران جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: در صورت عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی پس از تعویض پلاک از نظر قانون خریدار مالک خودرو نخواهد بود و براساس قانون و رأی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، برگه صادره از سوی مراکز تعویض پلاک تنها بر مالکیت پلاک دلالت دارد نه مالکیت خودرو.رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران منطقه فارس با بیان اینکه چنانچه خریدار به برگه تعویض پلاک اکتفا کند در نقل و انتقال بعدی با مشکل روبهرو خواهد شد، گفت: تمامی هزینههای پرداخت نشده اعم از هزینه دفترخانه و مالیات و حقوق دولتی به گردن خریدار میافتد و نه تنها هنگام فروش این خودرو، حضور فروشنده قبلی هم در دفترخانه ضروری است بلکه ناگزیر است این هزینه ها را نیز متقبل شود.
به گفته ساجدی در صورت بروز مشکلاتی از این دست طرفین معامله ناگزیر هستند برای حل و فصل مشکلاتشان به مراجع قضایی مراجعه کنند و برگ سبز تنها در حکم سند عادی است از این رو دستگاه قضایی در صورت بروز مشکل ترتیب اثر نمی دهد.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی فقط به اسنادی که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده باشد ترتیب اثر میدهد؛ تاکید کرد: از این رو ضروری است نمایشگاه داران اتومبیل و شهروندان توجه داشته باشند که برگ سبز سند رسمی نیست و پس از تعویض پلاک خودرو برای تنظیم سند به دفاتر اسناد مراجعه کنند.وی با اشاره به اینکه اختلاف بین پلیس راهور و کانون سردفتران طی این مدت باعث سردرگمی مردم شده بود، اظهار کرد: با تصویب این موضوع اعلام شد که تنظیم سند خودرو در صلاحیت دفاتر اسناد رسمی است.
تاریخ ارسال خبر از کانون سردفتران و دفتریاران:
95/11/23
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 25 بهمن 1395


رئیس کانون سردفتران و دفتریاران خبر داد: وصول درآمد ۲۶ هزار میلیارد تومانی به نفع خزانه از طریق ثبت اسناد رسمی

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران از وصول درآمد ۲۶ هزار میلیارد تومانی به نفع خزانه از طریق ثبت اسناد رسمی خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی كانون سردفتران و دفتریاران، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در نشست خبری امروز خود اظهار داشت: کل مبلغ وصولی حق الثبت اسناد رسمی در ۱۰ ماهه گذشته ۲۶ هزار میلیارد تومان بوده که به خزانه دولت واریز شده كه ۴۲ درصد از این مبلغ متعلق به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و ۸ درصد نیز به حساب شهرداری‌ها واریز شده است.

 

دشتی اردکانی در رابطه با ماده ۲۹ قانون تخلفات رانندگی گفت: شهریور امسال شکایتی را مبنی بر اجرایی نشدن ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی به کمیسیون اصل ۹۰ ارایه و مطالب و مستندات خود را به صورت مکتوب به کمیسیون اصل ۹۰ ارایه كردیم كه در نهایت هفته گذشته با نظر قاطع نمایندگان کمیسیون اصل ۹۰، مناقشات پایان یافت و بر ثبت نقل و انتقال معاملات خودرو در دفاتر صحه گذاشته شد. 

وی آمادگی كامل كانون را مبنی بر استقرار دفاتر اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک برای جلوگیری از سردرگمی مردم اعلام كرد و گفت: مسئولان قوه قضاییه تاكنون بارها اعلام کرده اند که سند مالکیت سندی است که در دفاتر اسناد تنظیم می شود اما نیروی انتظامی همچنان بر اختیاری بودن آن تاكید می كرد.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: با شکایتی که انجام دادیم، کمیسیون اصل ۹۰ بر ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد و نیروی انتظامی باید در آینده پاسخگوی برگه های سبزی که تحت عنوان سند مالکیت صادر کرده باشد.

وی افزود: صاحبان خودروهایی که قبلا به دفاتر اسناد رسمی مراجعه نکردند باید به این دفاتر مراجعه کرده و حق الثبت و حق التحریرهای قبلی را پرداخت کنند.

دشتی اردكانی ادانه داد: در ده ماهه گذشته، ۱۰ میلیون سند در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده که از این تعداد بیش از دو میلیون سند مربوط به نقل و انتقالات خودرو بوده است. 

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در بخش دیگری از سخنان خود دررابطه با پیش فروش ساختمان گفت: در ۱۰ ماهه گذشته ۲۴۶ مورد سند پیش فروش تنظیم شده است. 

وی همچنین از شهرداری‌ها خواست تا دفاتر اسنادرسمی را در بحث پیش فروش ساختمان با صدور شناسنامه فنی ساختمان یاری كنند.

دشتی اردكانی درخصوص كاهش میزان حق الثبت با ابراز تاسف از اینكه این موضوع در برنامه ششم توسعه حل نشده است، گفت: مقرر شده این موضوع مورد بررسی نمایندگان در مجلس قرار گیرد و امیدواریم این طرح رای بیاورد تا فشار از روی مردم برداشته شود.

 

 

همچنین در ابتدای این نشست احمد علی سیروس،‌ مشاور کانون سردفتران ودفتریاران در رابطه با کمیسیون اصل ۹۰ و رأی بر الزام قانون برای ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت: شکایت کانون سردفتران و دفتریاران از ناجا در شهریور سال جاری مطرح شده بود كه در نهایت اعضای کمیسیون اصل 90 رای دادند که قانون به ثبت نقل و انتقال معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی صراحت دارد.در حقیقت طرف ما در اینجا نیروی انتظامی نیست بلکه شرکتی به نام رهگشا و حامیان آن است.

سیروس اظهار داشت: کمیسیون اصل ۹۰ در آبان ماه جلسه ای را برگزار کرد كه مقرر شد ادله خودر را به به صورت مکتوب ارایه كند و پس از جلسات متعدد مقرر شد کمیته نظامی و سیاسی کمیسیون اصل 90، گزارش جامعی را تهیه کند. در نهایت اعضای کمیسیون رای دادند که قانون به ثبت نقل و انتقال معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی صراحت دارد. 

وی در پایان خاطر نشان كرد: با نظریه کمیسیون به تمام مناقشات پایان داده شد و بر ثبت نقل و انتقال معاملات خودرو در دفاتر اسناد، صحه گذاشته شد.

 

 به نقل از کانون سردفتران و دفتریاران:

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 21 بهمن 1395

رئیس كانون سردفتران و دفتریاران ساعاتی پیش اعلام كرد، كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پاسخ به شكایت كانون سردفتران و دفتریاران درخصوص نقل و انتقال خودرو روز گذشته به اجرای ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی جهت جلوگیری از خسارت به مردم رای داد و بر الزام ثبت رسمی نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاكید كرد

به گزارش روابط عمومی كانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردكانی گفت: با رای نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در كمیسیون اصل 90 سند نقل و انتقال خودرو كمافی‌السابق در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می‌شود تا از بروز خسارت به خریداران جلوگیری گردد.

وی تاكید كرد: در صورت عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمی پس از تعویض پلاك از نظر قانون خریدار مالك خودرو نخواهد بود و براساس قانون و رای روز گذشته كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی برگه صادره از سوی مراكز تعویض پلاك تنها بر مالكیت پلاك دلالت دارد نه مالكیت خودرو.

دشتی اردكانی با بیان اینكه چنانچه خریدار به برگه تعویض پلاك اكتفا كند در نقل و انتقال بعدی با مشكل روبه‌رو خواهد شد گفت: تمامی هزینه‌های پرداخت نشده اعم از هزینه دفترخانه و مالیات و حقوق دولتی به گردن خریدار می‌افتد و نه تنها هنگام فروش این خودرو حضور فروشنده قبلی هم در دفترخانه ضروری است بلكه ناگزیر است این هزینه ها را نیز متقبل شود.

به گفته رئیس كانون سردفتران و دفتریاران در صورت بروز مشكلاتی از این دست طرفین معامله ناگزیر هستند برای حل و فصل مشكلاتشان به مراجع قضایی مراجعه كنند و این موضوع با عدم تنظیم سند رسمی به كرات اتفاق می‌افتد کما اینکه بنا به گفته اداره راهنمایی و رانندگی، این ارگان سالانه 400 هزار پاسخ استعلام را به مراجع قضایی می‌دهد و این به آن معناست كه دستكم 400 هزار فقره پرونده به دلیل عدم رعایت قانون و عدم تنظیم سند رسمی خودرو در دفاتر اسناد رسمی در مراجع قضائی شكل می‌‌گیرد.

تاریخ ارسال خبر:
95/11/11
 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 11 بهمن 1395

 

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس ضمن تشریح مباحث مطرح شده در نشست بعد از ظهر امروز این کمیسیون، گفت: بنابر نظر کمیسیون اصل نود مقرر شد اولاً مراجعه به دفاتر ثبت اسناد رسمی الزام شود، ثانیاً نقل و انتقال در این دفاتر ثبت و از این طریق انجام شود.

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به بررسی موضوع اختلاف‌نظر نیروی انتظامی و سردفتران ثبت اسناد در نشست بعدازظهر امروز کمیسیون اصل نود، اعلام کرد: در ارتباط با اختلاف‌نظری که میان نیروی انتظامی و سردفتران درباره ثبت نقل و انتقال خودرو در دفترخانه یا نیروی انتظامی وجود داشت، مباحث با حضور نمایندگان هر دو طرف مطرح شد.

او با اشاره به این‌که این موضوع در جلسات قبلی هم مطرح شده بود، خاطرنشان کرد: در این جلسه کسانی که به نمایندگی از نیروی انتظانی و سردفتران در جلسه حاضر شده بودند و همچنین نمایندگان مجلس موافق و مخالف این بحث صحبت کردند و نهایتاً نظر تفسیری کمیسیون اصل نود اعلام شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در تشریح نظر این کمیسیون در این رابطه اعلام کرد: بنابر نظر کمیسیون اصل نود مقرر شد اولاً مراجعه به دفاتر ثبت اسناد رسمی الزامی شود، ثانیاً نقل و انتقال در این دفاتر ثبت و از این طریق انجام شود.

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس دهم یادآور شد: دغدغه‌ای که مردم داشتند و نیروی انتظامی هم بر آن تاکید داشت این بود که انجام نقل و انتقال در دفاتر با هزینه‌های کمتر انجام می‌شود و این درحالی است که این مهم چه در دفاتر و چه در محل نیروی انتظامی انجام شود، باید مالیات آن پرداخت شود.

پارسایی در پایان تصریح کرد: این تصمیم کمیسیون به معنای افزایش هزینه نقل و انتقال نیست و اگر این هزینه زیاد است نیاز به اصلاح قانون مالیات دارد و باید قانون اصلاح شود.

منبع:ایران جیبنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 11 بهمن 1395
 مدارک برای تنظیم وکالت نامه طلاق عبارتند از :1-شناسنامه و کارت ملی  زوجین
                                                              2- سند ازدواج

نیاز به حضور وکیل یا زوجه نمیباشد
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 11 بهمن 1395

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :