دفتراسنادرسمی 124 شوشتر استان خوزستان به سردفتری جعفرزلقی
علم و اگاهی به قوانین
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سرمنشاء همه خطاها و اشتباهات بشری نداشتن تجربه و اگاهیست

مدیر وبلاگ : جعفر زلقی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
ایامطالب این وب سایت اموزنده میباشد یاخیر؟لطفا باارائه پیشنهاد ؟!!


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/601/1800762
/daftar124shushtar.pdfنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 27 آذر 1396


معاون سابق حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری: نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی هیچ ابهامی ندارد

عبدالعلی میرکوهی گفت:  از نظر من نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی هیچ ابهامی ندارد و پلیس باید به همراه کانون سردفتران و دفتریاران سر این مسئله توافق کنند . 

معاون سابق حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری در گفت وگو با جامعه خبر گفت: ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم رانندگی به طور صریح گفته ثبت سند باید در دفاتر انجام شود اما برای بررسی مسائلی مثل معاینه فنی باید به اداره راهنمایی و رانندگی مراجعه شود.

عبدالعلی میرکوهی ادامه داد: از نظر من این قانون بدون هیچ اما و چرایی است. اگر افراد سند اموال منقول و غیرمنقول خود را داشته باشند از هر نظر از جمله مسائل حقوقی خیالشان راحت می شود. پلیس از این قانون تفسیرهای مختلف می کند مثل اینکه می گوید اگر کسی فقط به ادارات راهنمایی رانندگی مراجعه کند نقل و انتقال هم انجام شده و دیگر نیازی به مراجعه دفاتر استاد رسمی نیست.

 

تاریخ ارسال خبراز کانون : 
96/09/11
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 13 آذر 1396

عواقب جبران ناپذیر در انتظار صاحبان خودرو/ ثبت سند فقط در دفاتر اسناد
مدیر اجرایی جامعه سردفتران ودفتریاران بازنشسته كشور گفت: اگر مردم سند خودرو خود را در دفاتر اسناد رسمی ثبت نكنند عواقب جبران ناپذیری گریبان آنها را می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی كانون سردفتران و دفتریاران به نقل از جامعه خبر اردشیر نصیریان در مورد ثبت سند خودرو گفت: من از سال 1354تا 1381 سردفتر 39 تهران بودم. از همان ابتدا مردم سند خودرو خود را در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌كردند. این بحث و كشمكشی كه بین پلیس و كانون سردفتران و دفتریاران به وجود آمده است اصلا جنبه حقوقی ندارد و بحث فقط بر سر مسائل مالی است.

وی در ادامه با اشاره به قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم رانندگی اظهار كرد: قانون صراحتا می‌گوید اسناد اموال منقول و غیرمنقول باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود. مگر مواردی كه قانونگذار مشخص كرده باشد. مثل صدور شناسنامه، گذرنامه كه ثبت و صدور آنها برعهده دفاتر نیست.

نصیریان در مورد عواقب عدم مراحعه به دفاتر اسناد رسمی گفت: اگر مردم سند خودرو خود را در دفاتر اسناد رسمی ثبت نكنند عواقب جبران ناپذیری گریبان آنها را می‌گیرد. دادگاه ها به هیچ عنوان برگ سبز را به عنوان مدرك رسمی قبول ندارند. همانطور كه از نام این مراكز مشخص است، آنها فقط مراكز تعویض پلاك هستند. بنابراین اجازه صدور سند مالكیت را ندارند.

تاریخ ارسال خبر: 
96/09/04
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 5 آذر 1396

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :